Przygotowania do ślubu cd...

 

Tu jesteś: ślub >>> organizacja >> przygotowania do ślubu
przygotowania, ślub

6 miesięcy przed uroczystością:

       Należy podjąć ostateczną decyzję co do daty i miejsca oraz rodzaju uroczystości. Jeżeli para ma zamiar samodzielnie organizować wieczór Panieński i Kawalerski to ostatni dzwonek aby ustalić czas, miejsce oraz liczbę osób w niej biorących. Jeżeli chcemy aby tą kwestią zajęli się Drużba i Druhna ( Świadek i Świadkowa) musimy wybrać właściwe osoby i zaproponować im tą funkcję ( tradycja mówi, że powinny to być osoby stanu wolnego)

       To najlepszy moment aby zacząć ustalać szczegóły przyjęcia weselnego w wybranym przez nas lokalu ( muzyka, może to być orkiestra lub Dj, wodzirej, dekoracje, menu...)

       Okres 6 miesięcy przed Ślubem to również najwyższa pora na wybranie fotografa i kamerzysty, najlepiej zasięgnąć rady znajomych lub rodziny którzy niedawno sami organizowali uroczystości Ślubne.5-4 miesiące przed Ślubem:

       To najwyższa pora aby zacząć się poważnie zastanawiać nad wyborem strojów Ślubnych.

       Jeżeli mają to być stroje szyte należy wybrać sprawdzony zakład krawiecki specjalizujący się w szyciu strojów Ślubnych i tu również warto skorzystać z doświadczeń znajomych i rodziny. Jeżeli decydujemy się na wypożyczenie stroju to mamy troszkę więcej czasu jednak należy pamiętać o ewentualnych poprawkach i dopasowaniach. Możemy również zakupić gotowe stroje, przy wyborze salonu Ślubnego najlepiej nie kierować się w pierwszej kolejności ceną a tym czy zakład oferuje nam kompleksowe usługi czyli poza samym garniturem i suknią czy dopasujemy tam również wszelkie dodatki. Dobre salony posiadają stylistów którzy doskonale doradzą nam w zestawieniu idealnego stroju na ten wielki dzień.

       Przyszła Panna młoda powinna zacząć rozglądać się już za salonem fryzjerskim i kosmetycznym. Najlepiej wybrać salon sprawdzony oferujący kompleksowe usługi kosmetyczne i fryzjerskie

       Najwyższy czas aby zamknąć ostatecznie listę gości i wybrać zaproszenia.

       To również właściwa pora aby zamknąć temat urlopów w zakładzie pracy oraz zająć się formalnościami związanymi z podróżą poślubną.

       Powoli należy zacząć również przygotowywać dokumentację potrzebną do zawarcia związku małżeńskiego w zależności od tego jaką formę wybraliśmy, w przypadku Ślubu konkordatowego lub kościelnego zajmie nam to troszkę więcej czasu i dodatkowych działań. ( jeżeli jeszcze nie odbyliśmy nauk przedmałżeńskich dobrze jest już się zająć tym tematem)

<<< wstecz 1 [2] 3 4 5 dalej >>>Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właściciel serwisu