Jak wybrać najlepsze miejsce na przyjęcie weselne

 

Tu jesteś: ślub >>> Jak wybrać najlepsze miejsce na przyjęcie weselne
ślub

       Wybór domu weselnego to często pierwsza decyzja, jaką podejmuje Para Młoda przy planowaniu ślubu. Od terminów, jakimi dysponują domy weselne uzależniona jest data ślubu. W niektórych miejscach datę przyjęcia należy zarezerwować nawet rok przed planowanym weselem, lub wcześniej. Z wyborem domu weselnego wiąże się wiele kwestii, o których trzeba pomyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pod uwagę należy wziąć porę roku, liczbę gości oraz charakter wesela.

       Wybór miejsca a lokalizacja

       Lokalizacja, to jedna z najważniejszych rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze domu weselnego. Miejsce, w którym odbędzie się wesele nie powininno być za bardzo oddalone od kościoła, w którym będziemy brać ślub. Nie zawsze da się znaleźć miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie, jednak błędem jest wybieranie kościoła i domu weselnego znajdujących się na dwóch różnych końcach miasta. Warto także pomyśleć o noclegu dla gości, którzy przyjechali z daleka. Jeśli dom weselny, nie oferuje noclegów, dobrze znaleźć hotel znajdujący sie w pobliżu. Zarówno hotel jak i dom weselny możemy znaleźć w serwisie internetowym, takim jak http://modnewesele.com.

       Na lokalizację składa się także otoczenie lokalu. Uroku miejscu doda park lub ogród. Takie miejsca cieszą się popularnością zwłaszcza jeśli wesele odbywa się w ciepłych miesiącach roku. Goście chętnie wychodzą do ogrodu, aby porozmawiać w spokoju lub ochłodzić się po szaleństwach na parkiecie. Zieleń nadaje także miejscu przytulnego klimatu, zawsze jest pozytywnie odbierana przez gości weselnych. Park i ogród to także urokliwy motyw urozmaicający zdjęcia z wesela. otoczenie ma też niebywały wpływ na klimat miejsca i jego pozytywny odbiór przez uczestników wesela.

       Jeśli nie organizujemy ogromnego wesela, ostrożnie podchodźmy do bardzo dużych lokali. Zdarza się bowiem, że w jednym terminie organizowane są w takich miejscach różne imprezy. Lepiej, aby lokal był dostosowany do konkretnej ilości gości. Jeśli w pomieszczeniu obok odbywać się będzie inna impreza, wiązać się to będzie z dyskomfortem zarówno dla Pary Młodej, jak i dla gości. Pamiętajmy, że miejsce naszego wesela powinno być wyjątkowe, takie w którym czujemy się komfortowo i swobodnie.

       Obsługa i zarządzanie a jakość imprezy

       Poza samą lokalizacją ważne jest także to aby dobrze rozumieć się z osobą odpowiedzialną za organizację wesela - właścicielem, czy menadżerem. Powinny być to osoby doświadczone, ale też podchodzące do swojej pracy z entuzjazmem. Tylko wtedy obędzie się bez zbędnych i nieprzyjemnych zgrzytów i stresu. Personel powinien być zaangażowany w swoją pracę, ale także pomocny i serdeczny, skłonny do ustępstw i przygotowany na wszystko. Wesele to ważny dzień, ale też taki, kiedy Para Młoda nie jest w stanie zapanować nad wszystkim, obowiązki związane z obsługą i przyjęciem gości powinien przejąć personel lokalu.

       Zwróćmy uwagę, czy ilość personelu jest odpowiednia i dostosowana do ilości gości. Nie powinno dojść do sytuacji, kiedy przy stołach zabraknie napojów, czy przystawek. Goście powinni otrzymać ciepły posiłek mniej więcej w tym samym czasie. Profesjonalny personel działa szybko, ale jest jednocześnie prawie niewidoczny i nie zakłóca imprezy.

       Warunki techniczne w lokalu

       W momencie, kiedy Para Młoda wybiera salę na weselę, powinna znać orientacyjną liczbę gości. Niektóre lokale organizują przyjęcia nawet na kilkuset osób, inne są bardziej kameralne, w takim przypadku musimy się liczyć z limitem miejsc. Zorientujmy się, czy nasi goście będą mogli wygodnie usiąść przy stołach. Niektóre lokale chcąc zarobić więcej, deklarują większą, niż zalecana liczbę gości, którą mogą przyjąć. Równie niekomfortowe jest zaproszenie niewielu gości do ogromnej sali, będzie się wydawać smutna i pusta. Niezależnie od tego jakiej sali szukamy na portalach takich jak http://modnewesele.com w ofercie z pewnością znajdziemy sale weselne, fotografów kamerzystów.

       Równie ważne są aspekty techniczne wyposażenia lokalu. Niebagatelną rolę odgrywa akustyka i możliwość podłączenia dobrego nagłośnienia. Ważną rolę na weselach odgrywa także oświetlenie. Nie zapominajmy o klimatyzacji i odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach, bez tego goście mogą czuć się nie komfortowo.

       Wybór domu weselnego to decyzja ważna. Z tego względu należy ją dobrze przemyśleć i zastanowić się jakie są nasze potrzeby i oczekiwania. Wybór miejsc, w których można zorganizować wesele jest bardzo duży, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właściciel serwisu