Jaki alkohol na wesele wybrać?

 

Tu jesteś: ślub >>> Jaki alkohol na wesele wybrać?
ślub

       Dobór alkoholu na wesele tylko z pozoru wydaje się prostym zadaniem. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu trunków na to wyjątkowe przyjęcie?

      

Zabawę weselną najczęściej kojarzy się z wódką. Jednak dzisiaj na weselnych stołach pojawia się coraz więcej innych typów trunków, które wybierane są częściej od tradycyjnej .czystej.. Jaki alkohol na wesele będzie zatem najlepszym wyborem?

Wódka . nie tylko .czysta.

.Czysta. to najpopularniejsza weselna wódka, która pita jest zarówno bez żadnych dodatków, jak również może posłużyć do przygotowywania wyśmienitych drinków.

Warto jednak wskazać, że do wyboru są także różnego rodzaju wódki smakowe, które lubiane są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

W sklepach można znaleźć wódki smakowe takie jak:

  • pigwowa
  • śliwkowa
  • malinowa
  • orzechowa
  • wiśniowa
  • jagodowa
  • mirabelkowa
  • cytrynowa z nutą miodu

Taki alkohol na wesele jak wódka powinien przede wszystkim być dobrej jakości i pochodzić ze sprawdzonego źródła . markowe wódki na imprezy w przystępnych cenach oferuje hurtownia alkoholi Alko Party z Krakowa.

Wódka jest najczęściej kupowana w liczbie kilkudziesięciu sztuk, jeśli na przyjęciu ma pojawić się wielu gości. Na ogół liczy się, że na jedną osobę przypada 0,5 litra wódki, ale jeśli organizatorzy planują wybrać także inne trunki, można zmniejszyć tę liczbę.

Wino . nie tylko do obiadu

Dzisiaj na niemalże każdym przyjęciu weselnym pojawia się również wino. Taki alkohol na wesele najczęściej kupuje się w kilku typach, zarówno jako wino białe, jak i czerwone, ale w sprzedaży znajdziemy także wino różowe.

Najlepszym wyborem na wesela są wina białe wytrawne oraz półwytrawne oraz wina czerwone wytrawne i półwytrawne. Wina słodkie na ogół są cięższe i mogą nasilać złe samopoczucie następnego dnia, ale jeśli wiadomo, że na weselu pojawią się fani takiej odmiany wina, warto również je zakupić.

Wino najczęściej kupuje się w ilości około 0,3 litra na osobę, w proporcjach pół na pół, czyli taką samą liczbę butelek wina czerwonego i białego.

Szampan . na powitanie gości

Tradycyjny alkohol na wesele to także szampan, który serwowany jest od razu po wejściu do sali weselnej. Powitanie lampką szampana jest na ogół wliczone w koszty menu weselnego, ale warto dokładnie sprawdzić, czy jest tak w rzeczywistości. Czasami szampan trzeba dokupić we własnym zakresie.

Najlepiej liczyć jedną butelkę szampana na 7 osób.

Jeśli na weselu będą osoby niepijące, zamiast szampana można zaserwować sok winogronowy, aby wszyscy goście mogli razem wznieść toast za Parę Młodą.

Whisky . nie tylko dla mężczyzn

Na weselach coraz częściej zaczyna się pojawiać także whisky. Ten powstający z destylacji zacieru zbożowego i dojrzewający w drewnianych beczkach alkohol wywodzi się z krajów anglosaskich i tam jest bardzo popularny. Obecnie ma wielu fanów również w Polsce.

Whisky także sprawdzi się jako alkohol na wesele. Do wyboru mamy pełną gamę typów tego trunku, między innymi takie jak whisky słodowa (single malt), whisky mieszana (blended), whisky typu Tennessee.

Liczbę butelek whisky dobiera się najczęściej do liczby mężczyzn na weselu, ponieważ to oni preferują ten typ alkoholu.

Drinki . dla każdego coś pysznego

Na weselach serwowane są również drinki . w tym przypadku mowa nie tylko o prostych mieszaninach przygotowywanych z wódki i soków, ale również bardziej złożonych recepturach, które zamawia się w barach.

Organizatorzy mogą zamówić na przyjęcie usługę typu drink bar . wówczas za przygotowywanie drinków będzie odpowiedzialny barman z doświadczeniem, który może szykować je na życzenie gości.

Tańszym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie drink baru, który może mieć postać stolika z alkoholami, likierami, sokami i innymi dodatkami oraz gotowymi przepisami na samodzielne przygotowanie drinków.

Zatem na wesele warto wybrać różne alkohole . nie tylko tradycyjną wódkę, ale także inne trunki, na przykład wina, whisky czy drinki. Urozmaicone menu alkoholi sprawi, że każdy gość będzie mógł wybrać dla siebie coś interesującego, co będzie najbardziej odpowiadało jego gustowi.Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Gadżety na ślub i wesele (16) [wiolkabugla]
taniec weselny (2) [margaretka]
Hej, robicie często za... (5) [marekm]
Sala weselna (22) [margaretka]
wygładzenie włosów (0) [marekm]

Właściciel serwisu