Zabawy ślubne

 

Tu jesteś: ślub >>> wesele >> zabawy weselne
zabawy weselne

      

Buteleczka

      Panu młodemu należy zawiązać oczy. Do długiego sznurka przywiązuje się długopis tak aby wisiał tuż nad butelką postawioną na podłodze. Panna młoda ma za zadanie tak pokierować panem młodym aby długopis trafił do środka butelki. Po zakończeniu wodzirej zazwyczaj mówi: i tak będzie wyglądała noc poślubnaPociąg

      Goście ustawiają się w kółko na sali idąc jeden za drugim. Wodzirej kierujący zabawą najpierw każe trzymać się za biodra, nastepnie za kolana poczym za kostki. Na koniec dziękuje wszystkim uczestnikom i prosi aby usiedli. Przeważnie wszyscy siadają na podłodze a nie przy stołach.

Taniec z młodymi

      Para młoda zaczyna tańczyć po środku sali. W tym czasie świadkowie niedaleko stoją z miseczkami na pieniążki. Każdy z gości który chciałby zatańczyć bądź z panną młodą bądź z panem młodym może to uczynić dopiero po uiszczeniu zapłaty. Zabawa trwa dopóki państwo młodzi nie uzbierają na wcześniej zadeklarowany cel.

Taniec z podziękowaniem

      Wodzirej zaprasza pary na salę balową. podczas tańca prosi o wykonywanie róznych figur - panowie okręcają panie, panie tańczą w kółeczku itp. Jak podczas normalnego tańca. W pewnym momencie wodzirej prosi aby panowie przyklękneli na jednym kolanie a panie tańczą wokół swoich partnerów. Nastepnie prosi aby panowie wstali a uklękły panie. Panie są przekonane, że teraz panowie będą tańczyć wokół nich, jednakże muzyka cichnie, wodzirej każe stanąć panom przed paniami i mówi: a tak panie chciałyby podziekować za taniec.

Zakręcony

      Do zabawy potrzebny jest kijek. Para młoda staje oddalona na drugim końcu sali z jakąś wczesniej wybraną nagrodą. Ochotnik musi wypić 100 gram wódki, przyłożyć kijek do czoła, obiec go dookoła 10 razy a następnie biegiem pobiec do pary młodej aby odebrać nagrodę.

[1] 2 3 4 dalej >>>Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właściciel serwisu