Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego

 

Tu jesteś: ślub >>> Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego
ślub

       Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego może nastręczać narzeczonemu nie lada problemów. Przed zakupem wybranego modelu, warto jednak kilka razy upewnić się w kilku rozmaitych kwestiach, jak na przykład: jaki kolor złota preferuje wybranka, jakie fasony biżuterii jej się szczególnie podobają oraz jakie rodzaje kamienia będą idealnie komponować się z jej urodą. Podjęcie wszystkich tych decyzji może stanowić prawdziwe wyzwanie, jednak, podobnie jak w przypadku innych dziedzin, tak też i tutaj, nie wolno się zbyt szybko poddawać.

      

Wybór odpowiedniego odcienia złota

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, w jakim kolorze złota gustuje narzeczona. Jeśli na co dzień nosi zazwyczaj srebro, dobrze, aby pierścionek zaręczynowy był wykonany z białego złota. Dzięki temu będzie doskonale współgrał z resztą, noszonej przez nią, biżuterii. Jeżeli wybranka preferuje klasyczne złoto, wybór jest oczywisty. W tym przypadku warto więc postawić na złoto w żółtym odcieniu. W ofertach mnóstwa sklepów jubilerskich znajdują się również pierścionki zaręczynowe z dwukolorowego złota. Warto je wybrać wtedy, gdy narzeczona nie ma sprecyzowanych oczekiwań, dotyczących koloru ulubionej biżuterii.

Klasyczny model pierścionka zaręczynowego

Kolejnym aspektem, który należy bezwzględnie wziąć pod uwagę podczas rozglądania się za odpowiednim pierścionkiem zaręczynowym, jest, oczywiście, jego fason i styl, w jakim został on wykonany. Aby dokonać właściwego wyboru w tej materii, warto przyjrzeć się, jaki typ biżuterii jest najczęściej noszony przez wybrankę. Niektóre kobiety preferują delikatne modele, które nie rzucają się w oczy. W takich przypadkach należałoby więc sięgnąć pod pierścionek dyskretny i zarazem elegancki, który posiada bardzo subtelny wzór. Szczególnie poleca się pierścionki klasyczne i najczęściej wybierane z okazji zaręczyn. Są to przede wszystkim modele z centralnie umiejscowionym kamieniem szlachetnym w szatonowej oprawie. Ten rodzaj oprawy sprawia, że brylant w estetyczny sposób załamuje światło. Pierścionki zaręczynowe w tym stylu z pewnością przypadną do gustu szczególnie tym kobietom, które cenią sobie klasyczne rozwiązania.

Odważne modele

Panie, które na co dzień wybierają zaś odważniejsze i bardziej oryginalne modele biżuterii, a także garderoby, zachwycą się pierścionkiem, który spełni te kryteria. Zamierzając oświadczyć się takiej pani, warto szukać modeli unikatowych i jedynych w swoim rodzaju. Doskonale sprawdzą się zarówno fasony z jednym, większym kamieniem szlachetnym w centralnym punkcie pierścionka, jak i fason złożony z wielu różnych kryształków. Dobrze prezentują się także pierścionki wypełnione niewielkich rozmiarów kamieniami, rozmieszczonymi wokół brylantów.

Rozmiar pierścionka

Ostatnią kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, jest rozmiar wybranego pierścionka zaręczynowego. Najlepiej byłoby zmierzyć średnicę jednego z pierścionków, jakie narzeczona nosi na co dzień. Jeśli jest taka możliwość, dobrze byłoby przyjść do salonu jubilerskiego z modelem służącym za przykład.

      Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

elektryczna kuchnia w ... (0) [Malwinnna2]
może coś o diecie? (7) [margaretka]
kuchnia indukcyjna (2) [margaretka]
Jaki make up do ślubu? (5) [maribella]
Koce wełniane (2) [Malwinnna2]

Właściciel serwisu