Co na prezent ślubny?

 

Tu jesteś: ślub >>> Co na prezent ślubny?
ślub

       Ślub to naprawdę wielkie wydarzenie. To swoisty rytuał przejścia, tak ważny przecież chyba we wszystkich - i tych mniej i tych bardziej cywilizowanych kulturach. Ma wpływ nie tylko na niekwestionowane gwiazdy tego dnia - na parę, która postanowiła wziąć ślub. Ma też spory wpływ na rodzinę i najbliższych, na wszystkich zaproszonych gości. Nawet jeżeli goście nie uczestniczą w procesie przygotowań ślubnych pary młodej to jednak oni też mają jakiś wkład w wesele - poprzez swoją obecność i odpowiedni prezent.

       Tak się bowiem przyjęło, że na ślub i wesele bez odpowiedniego prezentu przyjść jednak nie wypada. A znaleźć oryginalny prezent na ślub - to dopiero wyzwanie. Wyzwanie, przed którym staje niemalże każdego dnia naprawdę wiele osób. W końcu w obdarowaniu świeżo poślubionych wcale nie chodzi o to, by dać im byle co albo, patrząc z drugiej strony tego samego bieguna - by doszczętnie zrujnować swój budżet bardzo drogim prezentem. Nie to się liczy w prezentach. W ofiarowywaniu prezentów najważniejsze jest to, czy płyną one prosto z serca, są przemyślane i ofiarowane z myślą o konkretnych osobach oraz konkretnej okazji.

       Czekoladowy czar miłości

       Jeżeli dwoje ludzi postanowiło wziąć ślub - niewątpliwie musi ich łączyć uczucie. Uczucie niebagatelne. I choć obecne w naturze od zawsze i na zawsze - to jednak jedyne w swoim rodzaju. Bo każda miłość jest inna i niepowtarzalna. Każdą miłość należy czcić. Dlatego właśnie prezent ofiarowany z tak podniosłej, wręcz magicznej i baśniowej okazji też musi być jedyny w swoim rodzaju. A czy jest coś, co bardziej podkreśla miłość i słodycz wspólnego przyszłego życia niż czekolada? Czekolada niektórym może się wydać dość banalnym i pospolitym prezentem, prawda? W końcu w dzisiejszych czasach sklepowe półki wręcz uginają się pod jej ciężarem. Jednak, jak to w życiu nader często bywa - czekolada czekoladzie nierówna. Okazja jest naprawdę jedyna w swoim rodzaju - chodzi w końcu o ślub. Czekolada też musi być niezwykła i jedyna w swoim rodzaju - tak, by móc bez większych problemów podkreślić podniosłość chwili.

       Czekoladowy prezent ślubny, który cieszy zmysły

       W dzisiejszych czasach nie trzeba podejmować wielu karkołomnych starań ku temu, by zakupić czekoladę. Jak już zostało powiedziane - czekolady naprawdę nie brakuje w cywilizowanych rejonach. Jednak przecież nie chodzi o taką najzwyklejszą czekoladę. W przypadku ślubu warto ofiarować czekoladę szczególną. Co czyni tę konkretną czekoladę szczególną? Co sprawia, że jedne rodzaje czekolady nadają się w charakterze prezentu ślubnego, a inne już nie zasługują na to miano? Tak naprawdę wiele rzeczy. Można jednak spróbować wymienić te zdecydowanie najważniejsze:

       - skład - w końcu czekoladę wytwarzać można na wiele sposobów. Każdy z tych sposobów zakłada inne składniki. A przecież składniki odpowiadają za smak czekolady. Powszechnie wiadomo, że czekolada wytworzona najmniejszym możliwym kosztem (nie mylić z najtańsza - choć często tak właśnie jest to nie zawsze jednak najtańsza czekolada jest tą najgorszą i najmniej smaczną - różnorakie zabiegi marketingowe potrafią naprawdę mocno wywindować cenę produktu, który jest w najlepszym wypadku bardzo przeciętny),

       - forma - w końcu ludzie są wzrokowcami. Oczywiście, najpopularniejsze czekolady są w formie tabliczki. Ale czy tabliczką czekolady można jeszcze komuś zaimponować? Chyba tylko wtedy, gdy będzie ona niestandardowo dużych rozmiarów. A jednak przecież nie o to chodzi. Dużo ciekawszym rozwiązaniem jest czekolada w formie pralin. Pralin nie takich zwyczajnych, a na przykład takich w kształcie serc czy też takich, które będą niczym czekoladowy bukiet kwiatów. Bardzo ciekawym i smakowitym rozwiązaniem jest kontur sukni ślubnej oraz elegancki frak wykonane właśnie z czekolady.

       - opakowanie - nie ma się co oszukiwać. Odpowiednie opakowanie jest naprawdę bardzo ważne. Stanowi swoiste preludium do tego, co człowieka czeka wewnątrz. Opakowanie musi być więc eleganckie i zachęcające do tego, by zajrzeć, co znajduje się w środku.

       Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Chocorepublica.pl oferującym m.in. prezenty ślubne.

      Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właściciel serwisu