Jak przygotować się do sesji plenerowej z fotografem na wesele?

 

Tu jesteś: ślub >>> Jak przygotować się do sesji plenerowej z fotografem na wesele?
ślub

       Sesja narzeczeńska, ślub, wesele i wreszcie plener. Każdy z tych etapów wypełniony będzie cudownymi zdjęciami. Na tych zdjęciach fotograf ślubny uwieczni niezapomniane momenty i emocje. Zdjęcia z przygotowań, ślubu i wesela są naturalne, powstają przy niemal niewidocznej obecności fotografa. Pamiętaj, że ujęć z przysięgi ślubnej czy oczepin po prostu nie da się powtórzyć. Zupełnie inaczej jest w przypadku sesji plenerowej. Wiemy, jak się do niej przygotować by efekt pracy fotografa, dosłownie powalił Was na kolana.

      

       Spotkanie z fotografem weselnym

Dla niektórych z Was reportaż ślubny będzie pierwszym spotkaniem z profesjonalnym fotografem. Wskazówki i uwagi, które otrzymacie od Waszego fotografa, będą cenne i z pewnością przydadzą się w trakcie sesji plenerowej. Czas przed plenerem wykorzystajcie na rozmowę z fotografem, na wybór miejsca sesji, rekwizytów, wreszcie na omówienie danych pozycji. Doświadczony fotograf na wesele zdradzi swoje sprawdzone miejsca na piękne zdjęcia plenerowe. Co więcej, wybierze korzystną porę dnia i podpowie jak przygotować się do sesji plenerowej. Wśród jego wskazówek z pewnością znajdą się te rady.


Dobry sen
Żaden perfekcyjny makijaż tutaj nie pomoże. Energetyki w puszce i mocna kawa również. Praca na sesji plenerowej nie będzie łatwa. Ciągła zmiana miejsc pozowania, wspinanie się na pagórki, leżące pozycje na schodach. Tak, przy takiej pracy naprawdę można się zmęczyć. A przecież na zdjęciach macie wyglądać rześko, radośnie, po prostu doskonale. Dlatego dzień przed planowaną sesją plenerową, połóżcie się wcześniej spać, by następnego dnia nie ziewać co 5 minut przed obiektywem fotografa.


Wizyta u kosmetyczki
Codzienny makijaż naprawdę nie wygląda dobrze na zdjęciach ze ślubu, dlatego właśnie zatrudniasz profesjonalną makijażystkę. Nie powinnaś z niej rezygnować w dniu sesji plenerowej. Jeżeli masz taką możliwość, te słowa kierujemy do Panny Młodej, poproś zawodową makijażystkę o profesjonalny make-up. Taki makijaż wykonany dobrej jakości kosmetykami, nie tylko będzie dobrze wyglądał na zdjęciach, ale także przetrwa próbę czasu. Tak, sesja plenerowa może potrwać nawet kilkanaście godzin. Wszystko oczywiście zależy o miejsca sesji oraz ilości zdjęć do wykonania. Tego dnia, tak jak w przypadku dniu ślubu, musicie się nienagannie prezentować. Makijaż oraz spokojny sen powinny załatwić sprawę.


Ubrania na zmianę
Do sesji będziecie pozować w strojach ślubnych, chodzenie po lesie w szpilkach i sukni z długim trenem nie będzie proste. Dlatego na sesję plenerową zabierz ze sobą buty na płaskim obcasie. Kiedy będzie to możliwe, pozuj do zdjęć w trampkach lub baletkach. W końcu, która z nas wytrzyma kilka godzin ciężkiej pracy w kilkunastocentymetrowych szpilkach? Naprawdę nie ma sensu się męczyć. Swoją drogą, pomyśl, jak zabawne zdjęcia mogą powstać z Panną Młodą w trampkach. Może i Twój mąż skusi się na sportowe obuwie?

Buty na zmianę to nie jedyny element garderoby, który powinnaś spakować w podróż na sesję plenerową. Jeżeli będzie taka możliwość po zakończonej sesji, ubierz się w swoje codzienne ubrania, dzięki temu Twoja cudowna suknia nie ulegnie dodatkowym uszkodzeniom.

Pozwolenia na zdjęcia
Wreszcie ostatnia wskazówka. Jeżeli marzy Wam się sesja plenerowa w nowoczesnym wieżowcu, w kinie lub w zabytkowym zamku, upewnijcie się, że na pewno będzie można tam wejść. Z reguły to fotograf proponuje miejsca sesji i sam organizuje wejściówki. Wszelkie ustalenia bierze na siebie. Jeżeli wejście na dany teren jest płatny, koszty pokrywają Młodzi. Jeżeli jednak typowane przez Was miejsce nie jest znane fotografowi ślubnemu, będziecie musieli przed sesją uzyskać pozwolenie na zrobienie zdjęć w danym miejscu. Jeżeli chcecie by Wasza sesja, odbyła się w publicznym miejscu np. w bibliotece uniwersyteckiej, powiadomcie o tym pomyśle władze instytucji. Tego typu prośby Młodych są naprawdę miło i pozytywnie odbierane.

Diamond Photography to doświadczone małżeństwo fotografów ślubnych. Łódź, Warszawa, Wrocław, Kraków, chyba nie ma na mapie Polski miejsca, gdzie nie pracowali przy ślubnych reportażach. Ich prawdziwym konikiem są właśnie sesje plenerowe. Ich zdjęcia znajdziesz na stronie www.diamondphotography.pl

      Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właściciel serwisu