Jak wybrać idealne zaproszenia na ślub?

 

Tu jesteś: ślub >>> Jak wybrać idealne zaproszenia na ślub?
ślub

       Wielu mężczyzn myśli, że wybór pierścionka zaręczynowego to jeden z poważniejszych dylematów związanych z przygotowanymi do ślubu. Okazuje się jednak, że to dopiero początek. Dekoracje, kwiaty, winietki, zaproszenia, pudełka na ciasta.. Zaskoczyć czy zachwycić? Wybrać klasykę czy oryginalność? Wyjątkowe zaproszenia to z pewnością dobra prognoza na udany ślub. To właśnie one będą pierwszymi ze ślubnych dodatków, jakie zobaczą goście. Być może jeszcze długo po ceremonii będą zdobić witryny czy półki w mieskaniach członków rodziny i przyjaciół. Jak je wybrać?

      

Odzwierciedlenie waszych wnętrz


Bardzo ważne jest pamiętanie o swoich osobistych upodobaniach. Niestety, wiele Par Młodych w dobrej woli szuka doradców, bądź sugeruje się opiniami innych. Oczywiście mogą one być trafione, wybór powinien jednak wpasowywać się przede wszystkim w gusta Nowożeńców. W końcu każdy człowiek jest inny, co podczas ślubu można w piękny sposób podkreślić.

Często zaproszenia na wesele są ściśle związane z ogólnym klimatem przyjęcia. Za pośrednictwem dekoracji można zamanifestować swoją radość, ale też gust czy nawet cechy charakteru. Żeby jednak wszystko zrobić ze smakiem, trzeba zadbać o spójność i estetykę. Zwrócić uwagę na to, czy dodatki do siebie pasują. Co więc należy ustalić?

zaproszenia2.jpg

Kolor.


Choć każdy ślub jest inny, wszystkie mają pewien wspólny element: motyw przewodni, łączący ze sobą weselne dodatki. Może być nim ulubiony kolor Pary Młodej. Soczysta zieleń, ognista czerwień, eleganckie srebro czy łagodny błękit to tylko niektóre z często wybieranych barw. Zaproszenia ślubne dopasowane kolorystycznie do bukietu Panny Młodej, winietek, czy sukienek druhen z pewnością sprawią, że całokształt zostanie odebrany jako estetyczny i starannie dopracowany.

Niezależnie od pogody za oknem, umiejętnie wyszukane dodatki ożywią swą kolorystyką ślubną aurę. Dobrze dobrana papeteria ślubna stanowić będzie piękną pamiątkę na dłużej. Z kolei dopasowane do niej dekoracje sali weselnej zostaną utrwalone na fotografiach i nagraniach.

zaproszenia3.jpg

Kwiaty


Trendy w dodatkach na ślub nieustannie się zmieniają. W ostatnim czasie furorę robią zaproszenia w kwiaty. Piękne, często ręcznie robione dekoracje weselne z motywem róż, zawilców czy eustomy zachwycają prostotą i wyjątkowymi kolorami. Takie zaproszenia świetnie wpasowują się w różne style . mogą być zarówno nowoczesne jak i eleganckie.

Każdy kwiat jest inny . dzięki temu ilustracje są utrzymane zarówno w przykuwającej uwagę, wyrazistej kolorystyce, jak i subtelnych, pastelowych barwach. Choć bukiet ślubny niestety prędzej czy później zwiędnie, zaproszenia zdobione namalowanymi kwiatami z pewnością będą o nim przypominać.

Styl


Przy wyborze papeterii ślubnej warto wziąć pod uwagę także styl. Pary decydujące się na kolorystyczny minimalizm i elegancję chętnie sięgają po klasyczne zaproszenia. Tworzone są one w jasnych barwach, z przewagą bieli i beżu. Zwykle posiadają też precyzyjnie wykonane zdobienia w stylu retro. Innym przykładem szykownych powiadomień o wyjątkowym dniu są zaproszenia koronkowe.

Delikatne, podkreślające piękno danej chwili, często zachwycają kontrastowo dobranymi odcieniami. Uwagi gości z pewnością nie uszłyby także zaproszenia rustykalne, ściśle związane ze wspomnianymi wyżej kwiatami, ale też coraz częściej ziołami czy zbożami. Miłośnicy awangardowych i wyrazistych rozwiązań sięgają z kolei po zaproszenia w stylu boho. Nietypowe wzory prezentujące dziką przyrodę idealne wpasują się w styl łączący swobodę i romantyzm.

Tekst


Chociaż początkowo w oczy rzuca się szata graficzna zaproszeń, kluczową rolę ogrywa zawarty na ich tekst. To on będzie stanowił dla gości swego rodzaju drogowskaz - wskaże im, gdzie Para Młoda wypowie najważniejszą w swoim życiu przysięgę oraz w jakim miejscu postanowi uczcić ten cudowny dzień.

Niektóre Pary decydują się na minimalizm. Inne z kolei postanawiają podać dodatkowe informacje, wierszyki czy cytaty. Amelia-wedding wychodzi naprzeciw tego typu dylematom proponując gotową treść zaproszeń, a także przykładowe wierszyki o miłości, kwiatach czy prezentach. Oczywiście wszelkie modyfikacje czy pomysły własne są mile widziane. Warto też zastanowić się nad napisem widniejącym na pierwszej stronie zaproszenia. Niejedni Nowożeńcy, oprócz daty i swoich imion, zamieszczają na okładce także krótki tekst, np. .Pobieramy się!.. Inni z kolei decydują się jedynie na podanie swoich inicjałów, zawierając wszelkie niezbędne informacje w środku.

Amelia-wedding prezentuje na swojej stronie zarówno klasyczne, jak i nietuzinkowe zaproszenia ślubne. Podzielone są na kategorie ze względu na ich styl, kolor, czy motyw kwiatowy. Dostępne też są konkretne kolekcje, które łączy kolorystyka czy zdobienie w określonym stylu. Wybór papeterii ślubnej jest bardzo duży.

Jak wybrać te wyjątkowe, najpiękniejsze dodatki? Kluczem do sukcesu z pewnością jest podążanie za głosem swojego serca. Choć zachwyt gości również jest mile widziany, przede wszystkim to Nowożeńcy powinni być zadowoleni z dekoracji. Z pewnością tak będzie, gdy na wybór elementów ozdobnych poświęcą odpowiednią ilość czasu. W końcu to najważniejszy dzień w ich życiu!


Zdjęcia pochodzą z serwisu amelia-wedding.pl.


Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Gadżety na ślub i wesele (16) [wiolkabugla]
taniec weselny (2) [margaretka]
Hej, robicie często za... (5) [marekm]
Sala weselna (22) [margaretka]
wygładzenie włosów (0) [marekm]

Właściciel serwisu