Przygotowania do ślubu

 

Tu jesteś: ślub >>> organizacja >> przygotowania do ślubu
przygotowania do ślubu

       Jak zorganizować przygotowania do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu czyli Ślubu i wesela: Aby wszystko mieć pod kontrolą kiedy padnie to pytanie i ta oczekiwana odpowiedź. Najlepiej zacząć wszelkie przygotowania do niewątpliwie najważniejszego wydarzenia w życiu kochającej się pary należy zacząć wszystko planować na ok. 12-6 miesięcy przed uroczystością.

       W pierwszej kolejności przyszli małżonkowie muszą ustalić jaki rodzaj Ślubu wybierają.

  • Cywilny
  • Cywilny i kościelny
  • Konkordatowy


       Kiedy już podejmą decyzje co do jego rodzaju należy ustalić miejsce

  • Urząd Stanu Cywilnego ( istnieje możliwość wyboru miejsca poza Urzędem jednak miejsce to nie może uwłaczać instytucji małżeństwa- modne ostatnio stały się Śluby plenerowe, jednak nie każdy USC na takie się godzi)
  • Kościół ( tradycyjnie powinna to być parafia Panny młodej ewentualnie Pana młodego. Tam wszelkie formalności łatwiej załatwić jednak istnieje możliwość zawarcia związku małżeńskiego poza parafiami przyszłych współmałżonków, wiąże się to z większą ilością formalności)

       Kiedy wybraliśmy już rodzaj Ślubu oraz miejsce należy zastanowić się nad datą a najlepiej wybrać kilka w razie gdyby okazało się, iż mamy problem z dostaniem Ślubu w jednym z wybranych terminów ( Jeżeli ma to być Ślub kościelny tradycyjnie odbywa się on w Sobotę, choć istnieje możliwość ustalenia innego dnia jeżeli zależy na np. na Ślubie w któreś ze Świąt. W przypadku Ślubu Cywilnego może to być inny dzień tygodnia.)

       Planując datę Ślubu musimy też zastanowić się czy chcemy wyjechać tuż po uroczystości w podróż poślubna, jeżeli tak warto już pomyśleć o celu podróży i wymaganych do tego celu ewentualnych wizach, szczepieniach itp. A także zaplanować urlop w zakładzie pracy.

       Jeżeli Ślub ma być kościelny lub konkordatowy najlepiej już zacząć się rozglądać za terminami nauk przedmałżeńskich ( organizowane są one w różnych formach weekendowych lub sesjach składających się z kilku spotkań przez okres około miesiąca, szczegółowe informacje dostępne są w parafiach.)

       Powoli można zacząć tworzyć wstępną liczbę gości aby określić szacunkowe koszty uroczystości w zależności czy ma to być Ślub z przyjęciem lub obiadem dla najbliższych czy też huczne wesele.

       Jeżeli planujemy weselę na liczbę gości powyżej 100 osób salę na taką uroczystość należy jak najszybciej zarezerwować gdyż nie wiele jest obiektów, domów weselnych, restauracji organizujących wesela na tak liczną grupę gości.

[1] 2 3 4 5 dalej >>>


Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właściciel serwisu