Idealna sala weselna - jak wybrać?

 

Tu jesteś: ślub >>> Idealna sala weselna - jak wybrać?
ślub

       Odpowiednia sala weselna to podstawa, by przyjęcie weselne było udane. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby dokonać właściwego wyboru!

      

      

Wielkość sali

Sala na wesele musi być przede wszystkim odpowiednio dopasowana do liczby gości. Oczywiście nie chodzi o to, żeby przygotować dokładną listę, tym bardziej, że salę wybieramy zazwyczaj na dość wczesnym etapie planowania ślubu. Niemniej jednak powinniśmy wiedzieć czy chcemy urządzić małe, kameralne wesele na kilkadziesiąt osób czy duże przyjęcie na nawet kilkuset gości. Jest to niezwykle ważne, bo za mała sala sprawi, że będzie tłoczno, a za duża, że nie będzie przytulnie.

Ustawienie stołów

Niezależnie od tego czy wybór padnie na salę weselną czy będzie to restauracja na wesele, musimy sprawdzić możliwe ustawienia stołów. Ostatnio modne są stoły okrągłe, jeśli więc chcemy z nich skorzystać powinniśmy dowiedzieć się czy jest taka możliwość. Wybierając salę należy upewnić się, czy po ustawieniu stołów na odpowiednią liczbę gości wszyscy będą mogli swobodnie się poruszać po sali. Istotne jest także ustawienie stołu dla pary młodej.

Parkiet

Nie ma udanego wesela bez dobrej muzyki i tańców. Dlatego sala weselna musi mieć odpowiedniej wielkości parkiet taneczny, a także wystarczająco duże miejsce dla zespołu muzycznego wraz ze sprzętem. Trzeba pamiętać, że pusta sala wygląda zawsze na większą, dlatego musimy upewnić się, że wszystko zmieści się bez problemu. W tym miejscu warto też wspomnieć o tym, aby sprawdzić czy zespół i inne osoby obsługujące wesele będą miały odrębne pomieszczenie aby przebrać się, zjeść i odpocząć. Pamiętajmy, że obecnie nie stawia się stołu dla muzyków na sali weselnej!

Realizacja pomysłów

Współczesne wesele zawiera mnóstwo atrakcji dla gości. Fotobudki, candybary, rzeźby lodowe, animacje dla dzieci to tylko nieliczne z nich. Trzeba się upewnić, czy znajdzie się na nie odpowiednie miejsce.

Charakter wesela

Kluczowym elementem przy wyborze sali jest też jej wystrój. Sala weselna musi pasować do charakteru ślubu. Jeśli więc marzy nam się wesele w stylu staropolskim to sala w pałacu nie będzie odpowiednim wyborem, z kolei chcąc zorganizować eleganckie wesele nie wybierzemy karczmy. Warto też zapytać kierownika sali w jakim zakresie będzie można zmienić dekorację sali lub restauracji.

      Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właściciel serwisu