Zabawy ślubne cd...

 

Tu jesteś: ślub >>> wesele >> zabawy weselne
zabawy weselne

      

Wałek

      W zabawie biorą udział wszyscy chętni goście, stając w kółku na przemian pan, pani, pan, pani... Zabawę rozpoczyna Para Młoda. Celem zabawy jest podawanie sobie wałka od osoby do osoby tak aby nie upadł na podłogę. Wałek trzymany jest w zależności od wersji: pod brodą, pod pachą, lub między kolanami. Do przekazywania wałka nie wolno używać rąk. Osoba która zgubi wałek odpada z zabawy weselne.Poznajmy się

      Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje Para Młoda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a Pan Młody z zawiązanymi oczami ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, udach, lub biuście. Zabawę powtarza się, aż do rozpoznania osoby szukanej. Po odnalezieniu Panny młodej role się zamieniają Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tą częścią ciała jest nos, ale zdarzają się przypadki, gdzie rozpoznaje Pana młodego po pępku, pośladkach lub po pocałunku.

Ty czy Ja

      Para Młoda siada na krzesełkach na środku sali tanecznej. Zespół muzyczny wręcza im tabliczki, na których napisane jest z jednej strony TY, z drugiej JA. Zespół zadaje pytania np: kto ma fajniejszych teściów? Młodzi podnoszą tabliczki odpowiednio je układając. Cała zabawa polega ma śmiesznych pytaniach i śmiesznych odpowiedziach.

<<< wstecz 1 2 3 [4]Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właściciel serwisu