Zabawy ślubne cd...

 

Tu jesteś: ślub >>> wesele >> zabawy weselne
zabawy weselne

      

Chłopiec czy dziewczynka

      Para młoda siada na ustawionych do siebie tyłem krzesłach. Orkiestra przygrywa krótkie utwory i po zakończeniu młodzi muszą odwrócić się w swoją stronę. Jeżeli obydwoje obejrzą się w tą samą stronę - będzie chłopiec. Jeśli w przeciwne - dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy ile młodzi chcą mieć dzieci.Podaj dalej

      Zabawę inicjuje młoda para na początku przyjecia. Przekazuje sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej od gościa do gościa aż wróci do pary młodej.

Baloniki

      Na wężyki od pompek (np. do materaca) nakłada się balony. Pan trzyma balonik (w rękach, między kolanami - pomysłowość wodzireja) , pompkę kładzie się na krześle. Panie mają za zadanie jak najszybciej nadmuchać balonik poprzez siadanie na pompce. Wygrywa ta para, której balon szybciej pęknie.

Kareta

      Zabawa organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin - do zabawy potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Ta zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za niezareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki.

Zabawa z krzesłami

      Do konkursu staje kilka osób lub par, które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce "zawodnicy" zajmują wolne miejsca. Osoba, dla której nie starczy miejsca odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa. W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np.: Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni orkiestra (krawat, kucharka, rajstopy...) Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.

<<< wstecz 1 [2] 3 4 dalej >>>Prześlij znajomym:        

Reklamy

Ostatnio na forum

Właściciel serwisu